Příprava na nastřelování náušnic

Jak se připravit na nastřelování náušnic

Pro spoustu lidí je nastřelení náušnic banalitou, kterou není potřeba nijak zvlášť řešit. Opak je ale pravdou. I k nastřelování je potřeba přistupovat zodpovědně a s citem. A to nejen z mojí strany, ale také z Vaší rodičovské strany.

Především je potřeba zvolit pro nastřelení vhodný věk. Na toto téma jsem se rozepsala v tomto článku. Dále je potřeba dbát na to, aby nastřelení nekolidovalo s očkováním nebo jakýmkoli oslabením imunity dítěte. Určitě tedy není dobré nastřelovat náušnice při nemoci nebo těsně po ní. Stejně tak je potřeba počkat nejlépe dva týdny po jakémkoli očkování. Dítě musí být zkrátka 100% zdravé a v plné síle.

Kromě toho taky strašně záleží na náladě a rozpoložení dítěte. Bolest totiž vychází převážně z hlavy. Stres, špatná nálada a strach bolest umocňují. Veselá nálada, smích a rozjařenost naopak bolest snižují. Na toto je potřeba myslet hlavně u starších dětí, které toto vnímají mnohem silněji. Je důležité je nestrašit a směrovat jejich myšlenky na to, jak se na nové náušničky těší a jaká to bude paráda.  U starších dětí bych probrala i případnou  bolest spojenou se zákrokem. Nikdy dětem nelžete, že to nebolí, s největší pravděpodobností by se zablokovaly po nastřelení první náušničky.

Při samotném sezení je potřeba dítě rozptýlit, nestresovat, neokřikovat ani ho do ničeho násilím nenutit.